Wydarzenia

Straż Graniczna Łeba – wizyta młodzieży

Dnia 10 lutego 2016 roku mieliśmy możliwość odwiedzenia Łebskiej Placówki Straży Granicznej. Przewodnikiem po Strażnicy był Pan ppłk Krzysztof Maluchnik. W trakcie wycieczki odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem SG, który powrócił z miesięcznego pobytu w Słowenii, gdzie wraz z funkcjonariuszami innych krajów zabezpieczano granicę słoweńsko-chorwacką przed nielegalnymi imigrantami. Mieliśmy możliwość uzyskania informacji z „pierwszej ręki”

Funkcjonariusze SG zaprezentowali nam ponadto sprzęt, przy pomocy którego wypełniają swoje obowiązki: kamery termowizyjne, kamery specjalistyczne, alkotesty, testery środków chemicznych, sondy.

Szczególnym momentem była możliwość przebywania na jednostce pływającej, której zadaniem jest ochrona granicy morskiej naszego kraju. Funkcjonariusze służący na jednostce opowiedzieli nam o jej zadaniach oraz oprowadzili po każdym zakamarku.

Rekrutacja 2016/2017

Zespół Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych w Łebie w roku szkolnym 2016/2017 prowadzić będzie nabór na niżej wymienione kierunki nauczania:

  1. Społeczne Liceum Ogólnokształcące – profil ogólny.
  2. Społeczne Liceum Ogólnokształcące – profil Straż Graniczna.
  3. Społeczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
    • zawód: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, kwalifikacja w zawodzie – wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie,
    • zawód kucharz, kwalifikacja w zawodzie – sporządzanie potraw i napojów.
  4. Społeczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych.